Mhr Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. #MHRGY, sermaye artırımı yoluyla halka arz edilecek ve toplamda 207.000.000 lot pay halka arz edilecektir.

Halka arzdan elde edilen gelir, şirketin gayrimenkul portföyünü genişletme amacıyla kullanılacak. Bu amaçla yeni gayrimenkuller iktisap edilecek, kat karşılığı veya hasılat payı karşılığı inşaat projeleri geliştirilecek ve kentsel dönüşüm projeleri finanse edilecektir.

MHRGY arz sonrasında, şirketin hisselerinin fiyat istikrarı için 30 gün boyunca bir düzenleme yapılacaktır. Bu süre içinde hisse fiyatlarının istikrarlı bir şekilde işlem görmesi sağlanmaya çalışılacaktır.

Şirket ihraççısı ve ortakları, halka arz sonrasında hisselerini 1 yıl boyunca satmayacaklarını taahhüt etmişlerdir.

Şirket, halka arz sonrasında %25,03 oranında halka açık olacak. Bu, şirketin halka açıklık derecesini göstermektedir.

Şirket, Borsa İstanbul “Yıldız Pazar”da #MHRGY koduyla işlem görmeye başlayacak. Bu kod, şirketin işlem göreceği borsa kodunu temsil eder.

Halka arzın amacı, şirketin büyümesini ve gayrimenkul portföyünü genişletmeyi finanse etmek için sermaye elde etmektir. 4,30 TL fiyattan eşit dağıtım yöntemiyle yatırımcılara pay edecek olan gayrimenkul şirketinin halka arz sürecini Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yürütecek.