Türk Hava Yolları, 2023 yılında dünyanın en fazla gezgin içeren hava yolu şirketi oldu. THY, 2023 yılında 83 milyon 400 bin kişiyi taşıdı.

Türk Hava Yolları'ndan dünya rekoru! En çok yolcu taşıyan hava yolu şirketi oldu

Türk Hava Yolları (THY), dünyanın en çok noktasına uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketi olma rekorunun yanına bir de, 2023 yılında en fazla yolcu içeren hava yolu şirketi olma ünvanını ekledi.

THY tarafından yayımlanan 2023 yılı yolcu verilerine kadar, yıllık yolcu sayısını yüzde 16,1 artıran THY, bir sene içerisinde 83,4 milyon yolcu taşıdı.

İç hatlarda yüzde 19,1 büyüme sergileyen THY, dış hatlarda ise yüzde 14,4 gezgin artışı sağladı.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Bütün zamanların en yüksek yolcu sayısına ulaşarak hedeflerimize peyderpey yaklaştığımızdan bir kere daha belirli olduk. Bugün, dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu olarak global uluslararası trafikte eksilen talebe karşın, gezgin sayımızda büyük bir yükselme kaydettik. Bu büyük başarıyı elde eden bütün çalışma arkadaşlarıma ve Türk Hava Yolları ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum. Birlikte ülkemizi dünyada gururlandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur