İş dünyasının bir araya geldiği sosyal medya platformunda bir kullanıcı kadar paylaşılan küflü çikolata fotoğraflarına verdiği skandal yanıtla eleştirilerin hedefi olan Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu görevinden istifa etti.

KÜFLÜ ÇİKOLATA FOTOĞRAFLARI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Marketten aldığı çikolatanın beyazlaştığını ve küflendiğini ayrım eden bir kullanıcı söz konusu ürünün fotoğraflarını da hesabından paylaştı. “Kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya birincil kere tanık oluyorum. Bir De son tüketim tarihine daha var” ifadelerini kullanan kullanıcı paylaşımına “Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var” diye devam etti.

Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu özür dileyerek görevinden istifa etti

ŞİRKET CEO’SUNDAN SKANDAL YANIT

Satın aldığı çikolata markası Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu nu etiketleyen kullanıcı hiç beklemediği bir yanıtla karşılaştı. Tunaoğlu, “Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi içten diyelim. Sen kendimce acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın. bundan başka linkedinde paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın prim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin.

“BÖYLE BİR KOŞUL OLSA SÖYLER TELAFİSİNİ İSTERSİN”

Baksana aşağıya “çöp” falan yazanlara. Bizim avukatların marka Karalama, Marka değeri düşürme vs’den isteyeceğinden cümbür cemaat habersiz. Keza! Bize böyle bir şart olsa söyler telafisini istersin. Karşında senin dev Migros ve biz varız. Cümbür Cemaat ürünün öyle arkasındaki. Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim.”

Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu özür dileyerek görevinden istifa etti

TEPKİLER SONRASI PAYLAŞIMINI SİLDİ

Bu mesaja sosyal medyadan birbirini izleyen tepkiler gelince Tunaoğlu, bu mesajı sildi. Instagram hesabından yeni paylaşımlar yapan Tunaoğlu şu ifadeleri kullandı; “Ah ülkemin güzel insanları… Ah hoş rakiplerim ancak bizi karşı taraf görenlere tarafından baya küçüğüz. Neyse. Yalnızca imla kurallarıma takıldınız. Özür dilerim herkesten imla kurallara uyumun yazılarımda sürat kaynaklı eksik kalmış. sosyal ağ uzmanlarıma bırakmayacak kadar ivedi canlılığımın da etkisi var natürel. Kabul edelim derhal işi bilene bırakmak lüzumlu. Ben bu değin önemli değilim ya da hoş dilimizi sosyal medya içinde kullanım notum hiç bir şeye referans değil. Tıpatıp İngilizce yazma ve söylev arasındaki farklılıklar gibi. giderken telefonum ing. klavye ve gözlerimde fazla ciddi bir kuruluk var göremiyorum. Size zahmet benim hatalarımı yazım ve imla denetimini yapıp/düzeltir misiniz. Bu cümledeki yanlışları bulacak ve düzeltecek insanlara çoktan teşekkürler.”

Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu özür dileyerek görevinden istifa etti

“‘ÇÖP ÜRETİYORSUNUZ’ DEYİNCE SAKİN KALMAK ÇOK ZORDU”

Tunaoğlu Instagram hesabından paylaştığı bir diğer açıklamada ise “Sormuşsunuz bana şunu söylemek fazla mu baskı diye! Onca insanın ekmek yediği emek verdiği bir imalatçı için bu postun altına yapılan yorumlarda, “çöp üretiyorsunuz” deyince sakin kalmak çok zordu. Sahiplenmek ve korumak, haksızlığa karşı çıkmak yaradılışım da var. Hayatımın sonuna kadar da vazgeçmeyeceğim sanırım. Ancak imlâ dili vs. derken kime yazdığım önemli seviyede hatalı anlaşılmış ve karışmış durumda haklısınız. ‘Çöp satıyorsunuz’ diyenlerdir avukatlarımızın görüşmesi gereken. Hatalı anlaşıldığı, yeterince özne yüklem yerine oturmadığı ve bütün imlâ/imla hataları için özür dilerim. Yeniden eklemek isterim fakat satan da üreten de ürünün arkasındadır. Bizimle yelken direği olarak iletişime geçme yönetimi, durumun sebebi/kaynağı belirlenmiş olmadan kamuoyunu yanıltma olmamasını seçim ederdim. Lakin bu da kabul. Türkçe lastik değildir, çekiştirmeyelim lütfen bir diğer ricam. Bu yazıdaki imla ve imlâ hataları için özür diler, düzeltmeler için çoktan teşekkür ederim.”

Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu özür dileyerek görevinden istifa etti

ÜRÜNLER TEK TEK RAFLARDAN KALDIRILIYOR

Yapılan yeni talimat da sosyal medya kullanıcılarını memnuniyet etmezken “Patiswiss” etiketi kısa sürede TT oldu. Markaya yönelik tepkilerin ardındaki uyarı çeken bir gelişme daha yaşandı. 2 büyük zincir marketin Patiswiss ürünlerini raflarından kaldırdığı iddia edildi.

PATISWISS CEO’SU TUNAOĞLU GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Küflü çikolata tartışmalarında ise dikkat çeken yeni bir gelişme yaşandı. Eleştirilerin odağına yerleşen Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, Instagram hesabından yaptığı açıklamayla görevinden istifa etti.

Patiswiss CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu özür dileyerek görevinden istifa etti

“SAMİMİ BİR ŞEKİLDE ÖZÜR DİLİYORUM”

Tunaoğlu’nun istifa açıklaması şu şekilde; “Her şeyin önüne koyduğum tüketicilerimizden birini, hatalı bir cevapla üzdüm. Bilhassa her geçen yıl bayan istihdamını artırmayı, meslek hayatındaki eşitliğini savunmayı kendine görev edinmiş biri olarak hemcinsime vermiş olduğum hatalı cevabın savunması olmayacağını elbette biliyorum. Bu yaptığımın çok hatalı bir davranış olduğunu sonuna kadar kabul ediyor, yaşanan bu tatsız hadise nedeniyle öncelikle kendisinden, ardından tüm tüketicilerimizden ve kıymetli kamuoyundan cana yakın bir şekilde özür diliyorum. Samimi özrümün bir yansıması olarak bugün itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden ayrılıyorum. Ödev değişikliği, Yönetim Kurulu kararıyla çarçabuk duyuru edilecektir.”

Kaynak: Haberler.com / Erdem Aksoy – 3.Sayfa

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu Sosyal Ağ Instagram CEO 3.Sayfa Ekonomi Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur