Osmaniye‘nin Sumbas ilçesine yan Reşadiye köyünde 70 dönüm tarlasına soğan eken çiftlik sahibi Serdar Sağlıklı, soğanı tüccarlara satamayınca çürümesin diye vatandaşlara bedava yaptı. Soğanın bedava olduğunu duyan vatandaşlar tarlaya akın etti. Kadirli ve Sumbas’tan çoğu yurttaş arabalarıyla tarlaya gitti. Yol trafiğe kapanınca jandarma yolu açmak için çalışma başlattı.

Satamadığı soğanı bedava yapınca 3 bin kişi tarlaya akın etti

“SOĞAN PAHALI, ALAMIYORDUK”

Soğan toplamaya gelen bir yurttaş “Tarla sahibi 80 dönüm tarlasını satamadı, tarlada kaldı. Tüccarlar geldi almadı, para vermedi adama. Adam da ırk yesin diye müsaade etti 3-4 gün. 400 ton soğan var burada. Burada tarlada kaldı soğan, ahali topluyor şu lahza faydalanıyor. Allah razı olsun’ ifadelerine yer verdi.

Satamadığı soğanı bedava yapınca 3 bin kişi tarlaya akın etti

“YOKSUL OLDUK SONUNDA KURU SOĞANA”

Bir diğer vatandaş ise “Ahali soğan için sıraya girdi. Marketlerde 35 lira. Vatandaş, Allah razı olsun hayrına burada tarlada özgürlük etti. Tüm insanlar topluyoruz, sağ olsunlar. Fakir olduk sonunda kuru soğana” dedi.

Satamadığı soğanı bedava yapınca 3 bin kişi tarlaya akın etti

“TOPLASIN HERKES EVİNE GÖTÜRSÜN”

Çiftlik Sahibi Serdar Sağlıklı ise ANKA Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada “Ben çiftçiyim, 70 dönüm soğan ektim. 500 bin kiraya verdim, 500 bin de diğer tohum, gübre ve ilaç masrafım oldu. Tüccara satamadım hayrımıza köylülerimize, vatandaşlarımıza, bedava dağıtıyorum. Toplasın cümbür cemaat evine götürsün. Sıhhat olsun herkese” şeklinde konuştu.

Kaynak: ANKA / Hayat

Jandarma Osmaniye Sumbas Tarım Hayat Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur