İstanbul Esenyurt‘ta bir ATM vatandaşlara sahte 100 TL verdi. Vatandaşlar o anlar tescil altına alırken, daha önce de çevredeki ATM’lerde benzer durumun yaşandığı bahis edildi.

ATM VATANDAŞLARA SAHTE 100 TL VERDİ

Olay, dün Esenyurt Talatpaşa Mahallesi’nde yer alan bir ATM’de yaşandı. Kazım Yılmaz isimli bir yurttaş, para çektikten sonra 100 TL’lik banknotların sahte olduğunu fark etti. O sırada yine benzer şekilde sahte para alan vatandaşlar da ATM’nin önüne gelerek çektikleri paraları geri yatırdı. Benzer bölgede daha öncede ATM’lerden sahte para verildiğini belirten vatandaşlar ise o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Esenyurt'ta bir ATM vatandaşlara sahte 100 TL verdi

“YETKİLİLER BİR LAHZA ÖNCE ÖNLEM ALMALI”

ATM’den çektiği paranın sahte olduğunu belirten Kazım Yılmaz, “ATM’den para çektik, verdiği 100 TL’lik banknotların sahte olduğunu anladım. O sırada diğer bir vatandaş daha geldi ve sahte para verdiğini söyledi. Biz paraları bir süre uğraştıktan sonradan ATM’ye geri yatırdık. Aradan 2 dakika bile geçmeden başka biri daha elinde bir tomar sahte para ile geldi. Bir zaman daha orada bekledik ve gelen vatandaşları uyardık. Bir an önce yetkililerin konu hakkında önlem alması gerekiyor” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Esenyurt ATM 3.Sayfa Ekonomi Aktüel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur