Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla videolu bir mesaj yayınladı. İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Erdoğan, ekonomiye dair uyarı çeken ifadeler kullandı.

Ekonomi cephesinde hayat pahalılığı ve enflasyonla uğraş en hassas olduğumuz konudur” diyen Erdoğan “Tüm dünya ile birlikte millet olarak bizim de canımızı yakan bu meseleyi Allah’ın izniyle çözmekte kararlıyız. Uyguladığımız ekonomi programının olumlu etkilerini yılın ikinci yarısından itibaren daha net bir şekilde görebileceğiz” dedi.

Erdoğan’ın bayram mesajı şöyle;

“Aziz milletim kıymetli kardeşlerim. Sizleri en kalbi duygularımla, sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kutsal Ramazan Bayramı’nızı canı gönülden tebrik ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret sonu sonsuz azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha geride bırakarak daima birlikte bayrama vasıl olduk. Bayramın ülkemiz, milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum. Bizleri sevdiklerimizle beraber sağlık ve afiyet içerisinde bir bayrama daha kavuşturduğu için Rabbime hamdediyorum.

“İNSANLIĞIN VİCDANINDA KANAYAN BİR BERE OLDU”

On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif’i Gazze’nin yanı sıra gönül coğrafyamızın farklı köşelerinde yaşanan acılar ve zulümler sebebiyle buruk karşıladık, buruk geçirdik. Gazze 7 Ekim’den beri sadece bizim yok, tüm insanlığın kalbinde, bütün insanlığın vicdanında kanayan bir yara oldu. Savaşta bize dokunulmaması gereken hastanelerin, okulların kiliselerin, camilerin mahsus bombalandığı bir vahşet sahnesiyle karşı karşıya kaldık. İsrail’in saldırıları sonucu 33 bin Filistinli şehit düşerken 75 binden artı kardeşimiz de yaralandı. Hayatını kaybeden bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar niyaz ediyoruz.

“ÖZGÜR FİLİSTİN DEVLETİNE KAVUŞUNCAYA DEĞIN…”

Türkiye olarak bugüne değin bölgeye sevk ettiğimiz toplam 45 bin tonu aşan yardım malzemesiyle bu kuvvet günlerinde Filistin halkının yanında olduğumuzu gösterdik. Inşallah bundan sonra da Gazze’de akıcı kan duruncaya ve Filistinli kardeşlerimiz 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan hür Filistin devletine kavuşuncaya kadar desteğimizi sürdüreceğiz. Dış siyasette bu adımları atarken gündemimizin ilk esnasında bulunan yer sarsıntısı bölgesini asla ihmalkârlık etmiyoruz. Asrın felaketinin yaralarını, asrın birlikteliğini sergileyerek şipşak sarıyoruz. Şimdiye kadar 80 bine yakın yıkım konutunu ve köy evini tamamlayıp yargı sahiplerine teslim ettik. Her ay 15-20 bin konut inşa etmek suretiyle sene sonunda bu sayıyı 200 bine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu süreçte ayrıca riskli inşa stoku yüksek şehirlerimizin depreme aleyhinde daha dayanıklı hale getirilmesi için de çalışıyoruz.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE NEFES ALDIRMIYORUZ”

PKK’sından FETO’suna ve DEAŞ’ına vatanımızın birliğine, insanımızın huzuruna kasteden terör örgütlerine nefes aldırmıyoruz. Terör bataklığını kaynağında kurutma stratejimizi kararlılıkla uyguluyoruz.

EKONOMİ MESAJI

Ekonomi cephesinde yaşam pahalılığı ve enflasyonla çaba en alıngan olduğumuz konudur. Bütün dünya ile birlikte halk olarak bizim de canımızı yakan bu meseleyi Allah’ın izniyle çözmekte kararlıyız.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMALARINA NOKTA

Uyguladığımız ekonomi programının olumlu etkilerini yılın ikinci yarısından itibaren daha net bir şekilde görebileceğiz. 31 Mart seçimlerinin suhuletle tamamlanmasıyla ortaya meydana çıkan 4 takvim seçimsiz dönemi bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için kullanacağız.

“BİZE DURMAK, DİNLENMEK YOK”

Türkiye’nin iki taraflı vatanımız, demokrasimizin ortak değerimiz olduğunun bilinciyle inşallah defalarca birlikte fazla çalışacağız, üreteceğiz, emek vereceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu hayata geçirinceye kadar bize durmak, istirahat etmek, soluklanmak yok. Rabb’im yar ve yardımcımız olsun diyorum. sırası gelmişken bir kez daha 31 Mart seçimlerinde sandığa giderek iradesine sahip meydana çıkan bütün vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Rekabet seviyesi fazla yüksek bir seçimden yeni çıkmış aziz milletimizden bayramın manevi iklimini, kırgınlıkları gidermek için fırsata çevirmelerini bilhassa istirham ediyorum.

“TRAFİK KURALLARINA UYALIM”

Bayram ziyareti ya da tatil amacıyla yollara çıkan tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına riayet etmelerini bekliyorum. Rabb’imden Ramazan Bayramı’nın gönüllerimize rahat, ülkemize esenlik, dünyamıza ve mazlum coğrafyalara uzlaşma getirmesini diliyor, sizleri bir defa daha muhabbetle selamlıyorum. Bayramınız kutsal olsun. Kalın, sağlıcakla.”

31 Mart Lokal Tercih Sonuçları İçin Tıklayın

Recep Tayyip Erdoğan Ekonomi Politika Ekonomi Güncel Haberler

sizlere borsavadisi.com farkıyla sunulmuştur